News Portal

‘प्रदेश ३ को राजधानी हेटौडा नभए आन्दोलन’

भूगोल संवाददाता
४७४ पटक

मकवानपुर । प्रदेश ३ को राजधानी हेटौंडा नै कायम हुनुपर्ने कांग्रेसले जिकिर गरेको छ । आज हेटौंडामा सरकार विरुद्ध आयोजना गरेको शक्ति प्रर्दशनमा कांग्रेसले हेटौंडाबाट प्रदेश ३ को राजधानी दायाँबायाँ गरे आन्दोलन गर्ने चेतावनी दिएको हो ।

प्रदेश ३ को राजधानीको विषयमा व्यापक छलफल तथा प्रदेश सरकारले आन्तरिक तयारी गरिरहेको समयमा कांग्रेसले हेटौंडालाई नै स्थायी राजधानी कायम गर्नुपर्ने अडान सार्वजनिक गरेको छ ।

नेपाली कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य तथा संघीय संसदकी प्रमुख सचेतक पुष्पा भुसालले प्रदेश नम्बर ३ को राजधानी हेटौडाबाट अन्यत्र सारे कांग्रेसलाई मान्य नहुने बताइन् ।

उनले हेटौंडा सबै किसिमबाट प्रदेशको राजधानी हुन योग्य भएकाले अस्थायी राजधानी बनाइएको उल्लेख गर्दै यसलाई नै स्थायी बनाउनु पर्ने उल्लेख गरिन् । उनले पूर्वाधार सम्पन्न हेटौडाबाट राजधानी अन्यत्र सारे कांग्रेस आन्दोलनमा उत्रने चेतावनी दिइन् ।

सभालाई सम्बोधन गर्दै नेतृ भुसालले कम्युनिष्टको सरकार आएपछि देशमा हत्या ,हिंसा,बलात्कार र भ्रष्टाचार बढेको आरोप लगाइन् । निर्मला पन्तलाई न्याय दिन नसक्ने बरु आफ्नै पोष्टर पोलपोलमा टाँस्दै हिँड्ने भन्दै सरकारको आलोचना गरिन् ।

कार्यक्रममा प्रदेश नम्बर ३ का प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेसका नेता इन्द्रबहादुर बाँनियाले सरकारले जनतालाई न्याय दिलाउन नसकेको आरोप लगाए । उनले कम्युनिष्टको सरकार आएपछि मुलुकमा ईतिहास कै सबैभन्दा बढि गरिबि बढेको दाबी गरे । बानियाँले सरकारले संसदीय मर्यादा पालानागर्न नसकेका उल्लेख गरे ।
हेटौंडाका विभिन्न नाकामा जम्मा भएका कांग्रेसका नेता तथा कार्यकर्ताले सरकार विरोधी नारा लगाएर प्रदर्शन गरेका थिए । चारैतिरबाट आएको र्याली सिमाचोक र बुद्धचोकको बीचसडकमा जम्मा भएपछि सभाको आयोजना गरिएको थियो ।

२०७५ माघ २१ गते प्रकाशित
प्रतिकृया दिनुहोस्

९९ प्रतिशत नेपालीलाई सेक्स गर्न आउँदैन

नेपालमा यौनका विषयमा खुलेर कुरा गरिँदैन । यौनका बारेमा जति चर्चा गर्दा या त त्यसलाई...

दीर्घायु र  स्वस्थ जीवनका लागि साकाहारी भोजन

साकाहारी र मांसाहारीमध्ये कुन भोजन कुन राम्रो  भन्ने  विषयमा बे ला–बे लामा बहस र चर्चा हुने गर्छ।...

महिनावारीको समयमा यौन सम्बन्ध राख्न हुन्छ कि हुँदैन?

महिलाका लागि प्रसव पछिको पीडा महिनावारी हो। धेरै जसो महिलाहरु महिनावारीको समयमा हुने दुखाईबाट पीडित...

बुटबलमा प्रधानमन्त्री ओलीलाई कालोझण्डा देखाइयो

बुटवल । बुटवलमा एक युवाले प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई कालो झण्डा देखाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले...

सूचना मन्त्रालयमा आक्रमण

काठमाडौं । अफगानिस्तानको राजधानी काबुलस्थित सूचना मन्त्रालयमा आक्रमण भएको छ । त्यहाँ विस्फोट र गोली...