News Portal

तीन दिनकाे वर्षाले सर्लाहीमा ४ करोडकाे इँटा नष्ट

भूगोल संवाददाता
३१ पटक

र्लाही – शुक्रबादेखि लगातार परेको वर्षाका कारण सर्लाहीमा ४ करोडभन्दा बढी काँचो इँटा गलेर नष्ट भएको छ । जिल्लामा अहिले ८० वटा इँटा उद्योग सञ्चालनमा रहेको सर्लाही इँटा व्यवसायी संघका अध्यक्ष मैथुर चौधरीले जानकारी दिनुभयो । एक महिनादेखि पकाउन ठिक्क पारेको इँटा वर्षाको पानीले गलेपछि त्यहाँबाट हटाउनसमेत झन्झट हुने अध्यक्ष चौधरीले बताउनुभयो ।

भट्टामा पोल्न तयारी अवस्थामा राखेको इँटा पानीले नष्ट पारेपछि इँटा व्यावसायीले ठुलो क्षति व्यहोर्नुपरको अम्बर इँटा उद्योगका सञ्चालक नाग्रेन्द्र दाशले बताउनु भयो । पोल्नका लागि तयारी इँटा पानीले गलाउँदा प्रत्येक इँटा भट्टा उद्योगले करिब २५ लाखसम्मको नोक्सानी बेहोर्नुपरेको उहाँले गुनासो गर्नुभयो ।

एउटा इँटा तयार पार्न कम्तीमा तीन रुपियाँ लाग्ने उद्योगीहरुको भनाई छ । बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुबाट महँगो ब्याजदरमा ऋण लिएर उद्योग व्यवसाय सञ्चालन गरेका उद्योगी व्यवसायीलाई बेमौसमी वर्षाले ठुलो आर्थिक क्षति पु-याएको उनीहरुको गुनासो गरेका छन् । यो समाचार नेपाल समाचारपत्रमा प्रकाशित छ ।

२०७५ माघ २७ गते प्रकाशित
प्रतिकृया दिनुहोस्

९९ प्रतिशत नेपालीलाई सेक्स गर्न आउँदैन

नेपालमा यौनका विषयमा खुलेर कुरा गरिँदैन । यौनका बारेमा जति चर्चा गर्दा या त त्यसलाई...

दीर्घायु र  स्वस्थ जीवनका लागि साकाहारी भोजन

साकाहारी र मांसाहारीमध्ये कुन भोजन कुन राम्रो  भन्ने  विषयमा बे ला–बे लामा बहस र चर्चा हुने गर्छ।...

महिनावारीको समयमा यौन सम्बन्ध राख्न हुन्छ कि हुँदैन?

महिलाका लागि प्रसव पछिको पीडा महिनावारी हो। धेरै जसो महिलाहरु महिनावारीको समयमा हुने दुखाईबाट पीडित...

बुटबलमा प्रधानमन्त्री ओलीलाई कालोझण्डा देखाइयो

बुटवल । बुटवलमा एक युवाले प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई कालो झण्डा देखाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले...

सूचना मन्त्रालयमा आक्रमण

काठमाडौं । अफगानिस्तानको राजधानी काबुलस्थित सूचना मन्त्रालयमा आक्रमण भएको छ । त्यहाँ विस्फोट र गोली...