News Portal

 • ओली र दाहालको झगडाले नेताहरुलाई तनाव

  भूगोल संवाददाता
  ५१ पटक

  काठमाडौं । सरकार र पार्टीको कार्यशैलीलाई लिएर सत्तारुढ नेकपाका अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहालबीच बढेको असन्तुष्टिले दोस्रो तहका नेताहरूलाई तनाव दिएको छ ।

  पार्टी एकताको क्रममै अध्यक्षद्वय बीच झगडा पर्न थाले पछि तनावमा आएका दोस्रो तहका नेता मिलाउनका लागि दौडधूप गरिरहेका छन् । दुई अध्यक्ष बीच आएको फाटो मिलाउन तत्कालिन एमाले र माओवादीका दोस्रो तहका नेता लागिपरेका छन् ।दोस्रो तहका नेताको पहलमा पार्टी अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री ओली र अर्का पार्टी अध्यक्ष दाहालबीच शनिबार तीन घन्टा लामो भेटवार्तामा गतिरोध अन्त्य गर्ने सन्दर्भमा कुराकानी भएको नेकपाका नेता देवेन्द्र पौडेलले जानकारी दिए ।

  भेनेजुएला प्रकरणमा अध्यक्ष ओलीले बुधबारको टेलिभिजन कार्यक्रममा अर्का अध्यक्ष प्रचण्डलाई ‘चिप्लिएको’ प्रतिक्रिया दिएका थिए । शुक्रबार काठमाडौंमा आयोजित पुस्तक विमोचनको कार्यक्रममा सरकारको कार्यशैलीप्रति तीव्र विमति जनाउँदै प्रचण्डले ‘माओवादी सिध्याइयो नभन्ठानौँ, अर्को जन्मन्छ र झन् ठूलो द्वन्द्व हुने खतरा आउँछ’ भनेर जवाफ फर्काएपछि नेकपा वृत्तमा तरङ्ग उत्पन्न भएको थियो ।तर, शनिबारको बैठकले दुई अध्यक्षबीच तनाब कम गर्न सहयोग पुर्याएको पौडेलको भनाइ छ । “मिलेर जान दुई अध्यक्ष सहमत भइसक्नुभयो, असमझदारी लम्ब्याएर काम छैन,” पौडेलले भने ।

  त्यस्तै, पूर्वएमालेका केही युवा नेताले पनि दुई अध्यक्षबीच बढेको अन्तरविरोधको समाधान खोज्न पहल थालेको एक नेताले जानकारी दिए ।“भेनेजुएला प्रकरणमा सचिवालयको वक्तव्य आइसकेको थियो, सरकारको धारणा पनि सार्वजनिक भइसकेको सन्दर्भमा प्रधानमन्त्रीले अलग्गै टिप्पणी गर्नुहुँदैनथ्यो, यसैमा अल्झिएर बस्नुहुँदैन, दुई अध्यक्ष मिलेर छिटो एकताको कोर्ष पूरा गर्नुपर्छ,” ती नेताले भने ।

  पार्टी अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री ओलीको कार्यशैलीले दुई अध्यक्षको सम्बन्धमा चिसोपना आएको नेकपाका एक नेता बताउँछन् ।“कसैसँग सरसल्लाह नगर्ने, साँघुरो घेरामा बस्ने प्रधानमन्त्रीको कार्यशैली छ, प्रचण्डलगायत पूर्वमाओवादी केन्द्र पंक्तिलाई पनि आफूहरूलाई माइनस गर्न खोजिएको लागेको हुन सक्छ,” नेकपाका दोस्रो तहका ती नेता दाबी गर्छन् ।

  पार्टी अध्यक्ष ओलीले प्रचण्डलाई अध्यक्ष नस्वीकारेको र सरसल्लाह समेत नगरेका कारण चिसोपना बढेको हुनसक्ने र दुई अध्यक्ष बसेर असमझदारी अन्त्य गर्नुपर्ने तर्क ती नेताको छ ।

  २०७५ माघ २८ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सामाजिक सञ्जालको गलत प्रयोग : १५ लाख जरिवाना सहित पाँच वर्ष कैद

  काठमाडौँ । सामाजिक सञ्जाल वा विद्युतीय माध्यमको प्रयोग गरेर कोही कसैलाई जिस्क्याउने वा होच्याउने गर्नुभएको...

  सामसुङको फोल्ड गर्न मिल्ने नयाँ स्मार्टफोन सार्वजनिक

  सानफ्रान्सिस्को । दक्षिण कोरियाको विश्वविख्यात स्मार्टफोन निर्माता कम्पनी सामसुङले बुधबार फोल्ड गर्न मिल्ने नयाँ स्मार्टफोन...

  कृषि मन्त्री खनालले दिए राजीनामा दिने धम्की

  अर्घाखाँची । कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्री चक्रपाणी खनाल बलदेवले प्रधानमन्त्रीले चाहे मन्त्रिमण्डल फेरवदल हुनसक्ने...

  हेटौंडाबाट मोबाइल चोर्ने दुई जना प्रहरी फन्दामा

  मकवानपुर । मोबाइल चोरीको आरोपमा प्रहरीले दुई जनालाई पक्राउ गरेको छ । अजरअमर रोडमा रहेको...

  कार्यदलबारे विवाद भएपछि नेकपाको एकता नै अन्यौलमा

  काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को बैठकमा सांगठनिक एकताबारे गृहकार्य गर्न गठित कार्यदलको...